informacjeZ mediów

Nowe znaki drogowe – za ich nieznajomość grozi mandat w wysokości 500 zł

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem „Strefy Czystego Transportu”, czyli miejsca w miastach, które będzie ograniczony dostęp dla pojazdów napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi.

Strefa Czystego Transportu
Zgodnie z tym projektem na drogach prowadzących do centrów miast mają się pojawić znaki informujące kierowców o zakazie jazdy pojazdów z silnikami wyłącznie spalinowymi.

Za niedostosowanie się do nowych przepisów grozi mandat w wysokości 500 złotych. Obecnie znaki trafiły do konsultacji społecznych. Posiadają oznaczenia D-54 oraz D-55.

Znaki drogowe

Ekologia przede wszystkim
To nie koniec zmian jakie dotyczą kierowców. Zgodnie z treścią nowego projektu, zmiany dosięgną również strefy parkowania dla pojazdów. Mają się pojawić specjalne tabliczki informujące o wyłączeniu miejsca parkingowego wyłącznie dla pojazdów elektrycznych bądź napędzanych skroplonym gazem (LNG) i gazem ziemnym (CNG).

Innym pomysłem ministerstwa jest projekt specjalnych nalepek na szyby samochodów informujących o typie napędu auta, co ma pomóc służbom w czasie kontroli.

Nowe przepisy
Nie wiadomo jeszcze kiedy przepisy wejdą w życie, na razie są konsultowane społecznie. Wiadomo, że jeżeli zostaną wprowadzone w niezmienionym kształcie to będą to najostrzejsze przepisy w całej Unii Europejskiej.

/Źródło: http://porady.autotrader.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *